Wosk Colonial Morning Dew

Colonial Candle Morning Dew

Witajcie:-) Wczoraj wieczorem postanowiłam przywołać wiosnę do sypialni. Morning Dew miał być dodatkiem do lśniącej podłogi, świeżej pościeli i tulipanów na komodzie. Jak wyszło? Zapraszam do lektury.

Wosk Colonial Morning Dew
Wosk zapachowy Colonial Candle Morning Dew
Jak pachnie Morning Dew?

 Nuty zapachowe: jabłko, truskawka, miód, biała brzoskwinia, cytrusy, jaśmin, konwalia, rosa, kremowe piżmo, wanilia z Madagaskaru, jasne drewno, paczula

Przyznaję bez bicia, że polując na nowe woski „obrazkowe” rzadko zaglądam do spisu nut czy opisu producenta. Lubię niespodzianki i ciekawe interpretacje, ale oczekuję, że zapach przynajmniej w minimalnym stopniu nawiąże do tego, co sugeruje nazwa lub etykieta. W Morning Dew nie znalazłam  niczego, co kojarzy się z poranną rosą. Nie ma tu mokrej świeżości poranka, wilgotnej zieleni, ani wschodzącego słońca.  Przymykam jednak oko na to małe rozczarowanie, ponieważ zapach jest uroczy.  Jego główną bohaterką jest przyprószona jaśminem brzoskwinia turlająca się po kremowym aksamicie utkanym z piżma, wanilii i paczuli. Podoba mi się to, że brzoskwiniowa nuta nie została utopiona w ciężkiej bazie. Jest obecna przez cały czas, przez co zapach do samego końca zachowuje swój owocowo-kwiatowy charakter. Elementem, który dodaje lekkości jest sucha, drzewna nuta. Przypomina aromat drewna rozpałkowego do kominka – jasne, pozbawione wilgoci i kory szczapy. Jest ciepło, i jednocześnie świeżo.

Intensywność i trwałość:

Morning Dew ma ogromną moc. Każdy pokój, do którego przynosiłam kominek pachniał po 10 minutach. Myślę, że użycie całej kostki ma sens tylko w dużych pomieszczeniach. Zapach był intensywny przez całe 8 godzin palenia, ba, nawet zastygnięty wosk uwalniał delikatną woń.

Wosk Colonial Morning Dew
Piękny, błękitny kolor wosku.
Podsumowanie:

Nie jest to delikatny zapach poranka jakiego oczekiwałam. Bardziej kojarzy mi się z lekkim, jasnym kocem w kwiatki. Idealnie pasowałaby do niego nazwa „Floral Blanket” 😉 Jeśli lubicie ciepłe i przytulne zapachy, zachęcam do przetestowania Morning Dew. Jest świeżą i wiosenną alternatywą dla ciężkich otulaczy. Idealny kompan na chłodny, marcowy wieczór.

 

[rwp-review id=”0″]

Leave a Reply