Wosk Gilded Apple

Kringle Candle Gilded Apple

Wosk Gilded apple
Wosk zapachowy Kringle Candle Gilded Apple
Jak pachnie Gilded Apple?

 Nuty zapachowe: jabłko, bursztyn, cytryna, drzewo sandałowe, piżmo, gałka muszkatołowa

Nigdy nie sądziłam, że kiedykolwiek będę się zachwycać jabłkowym zapachem. Zazwyczaj są one zbyt oczywiste lub zbyt ciasteczkowe aby zatrzymać moją uwagę na dłużej. Pozłacane jabłuszko jest wyjątkowe. Zawieszone na granicy świata realnego i bajkowego. Wyraźnie czuć dojrzałą, mięsistą skórkę, która mieni się odcieniami czerwieni w  blasku wieczornego światła. Wspomniana poświata ma zapach ambry i wznosi jabłko ponad poziom jadalności. Owoc nie jest słodki ale ciepły.  Nie jest pyszny ale czarujący. Po ok. godzinie złociste akordy otulają kompozycję i  poznajemy finałową odsłonę Gilded Apple- czerwone jabłko zamknięte w bursztynie. Nie jest to aromat typowo świąteczny lub zimowy. Potrafi stworzyć magiczną atmosferę o każdej porze roku. Zużyłam już trzy woski, i zastanawiam się nad kupnem średniej świecy.

Intensywność i trwałość:

 Gilded Apple jest  umiarkowanie intensywny. Jedna kostka wosku idealnie sprawdziła się w mniejszym pokoju, natomiast w dużym salonie zapach był nieco słabszy i najlepiej wyczuwalny za każdym razem gdy tam wchodziłam. Trwałość całkiem przyzwoita – jedna porcja wystarcza na ok. 4 godziny.

Podsumowanie:

Wieczorna bajka o zaczarowanym jabłku. Zapach polecam nie tylko amatorom jabłek, ale również tym którzy doceniają nieoczywiste interpretacje popularnych motywów zapachowych.

 

[rwp-review id=”0″]

Leave a Reply