Voluspa Licher & Vetiver

Voluspa Lichen & Vetiver

Świeca zapachowa Voluspa Lichen Vetiver
Świeca Voluspa Lichen & Vetiver
Jak pachnie Lichen & Vetiver?

 Nuty zapachowe: mech, nuty wodne, wetyweria

Mech i wetyweria – brzmi leśnie, zielono i perfumeryjnie. Tak jak lubię najbardziej 🙂 Korzystając z promocji, bez wahania zamówiłam dwie świece w różnym formacie – metalową puszkę z dwoma knotami i wersję w  ceramicznym opakowaniu z jednym knotem. Zapach na sucho nieco mnie rozczarował, ponieważ spodziewałam się wetywerii męskiej, drzewnej i dymnej. Ta tutaj jest słodka, gęsta i balsamiczna. Z pewnością nie jest to las jakiego oczekiwałam. Po zapaleniu kompozycja nieco ożywa i pojawiają się zielone nuty. Pachnie mokra ziemia. Niestety, nadal jest zbyt słodko i odurzająco. Brak odrobiny świeżości i przestrzeni sprawia, że miejsce w które przenosi nas zapach jest mroczne i klaustrofobiczne, a za każdym krzakiem skrywa się zdradzieckie mokradło. Momentami pojawia się nuta roślinnego rozkładu. Właśnie ten efekt wilgotności jest w Lichen & Vetiver najbardziej niesamowity. Jest parno i duszno jak w palmiarni. Ta autentyczność ma wpływ na długość palenia świecy – po godzinie zwyczajnie męczy.  Jest to zapach ciekawy ale nie będę za nim tęsknić. Z pewnością wystarczyłaby mi najmniejsza wersja świecy.

Intensywność i trwałość:

Większość moich świec masakruję łyżeczką do melonów i palę małymi porcjami w kominku. Wosk Voluspa Lichen & Vetiver jest bardzo mocno nasycony zapachem, i mała ilość wystarczy aby aromat dotarł do każdego kąta pokoju. Same świece natomiast  zachowują się różnie. Metalowa puszka szybko uwalnia zapach. Dwa knoty i nagrzewający się metal sprawiają, że topienie wosku następuje ekspresowo ale i zbyt intensywnie. Po dwóch godzinach pływa cała świeca. Świetnie „zapachnia” duży pokój, ale jest to mało ekonomiczne rozwiązanie. Producent obiecuje ok. 50 godzin palenia, ale w rzeczywistości nie jest to więcej niż 40.

Ceramiczna świeca pali się o wiele wolniej. Po godzinie mamy pół centymetra równomiernie roztopionego wosku. Jest tu jedynie o 100 gram wosku więcej ale czas palenia wydłuża się trzykrotnie. Uwalnia zapach o wiele subtelniej.

Świeca zapachowa Voluspa Lichen & Vetiver
Świeca Voluspa Lichen & Vetiver; Maison Metallo i Ceramica Alta
Opakowanie:

Nie przepadam za świecami w puszkach, szczególnie gdy w grę wchodzi wysoka cena. Jednak Voluspa potrafi zamienić kawałek metalu w całkiem elegancki i przyjemny dla oka drobiazg. Plusem jest szczelne wieczko, które chroni świecę przed kurzem i ulatywaniem zapachu. W trakcie palenia jest tak gorąca, że niemożliwe jest przenieść ją w inne miejsce. Wymaga solidnej podkładki chroniącej meble przez wysoką temperaturą.

Wersja Ceramica Alta jest przepiękna. Smukła, ciężka, z dopieszczonymi detalami i uchylanym wieczkiem. Rozczarowało mnie jednak to, że urocza grafika to jedynie naklejona etykieta. Pojemnik jest wąski i wysoki więc po pewnym czasie zapalanie i przycinanie knota staje się lekko problematyczne. Płomień jest widoczny jedynie z góry.

Podsumowanie:

Narkotyczna wizja tropikalnego lasu w gęstych oparach wetyweriowego absolutu.

 

[rwp-review id=”0″]

Leave a Reply